O NAS

O NAS

W idealnych warunkach, Ministerstwo Zdrowia w każdym kraju współpracowałoby z Ministerstwem Edukacji oraz Ministerstwem Środowiska i wszystkie dbałyby o następujące kwestie:

  • wczesną edukację młodzieży na temat właściwej diety, dla utrzymania długofalowego zdrowia
  • intensywne szkolenia dla kadr nauczycieli oraz placówek opieki zdrowotnej na temat skutecznej profilaktyki chorób przewlekłych i cywilizacyjnych (i bynajmniej nie chodzi tutaj o mammografię)
  • edukację młodych kobiet, które przygotowują się do zajścia w ciążę, aby koniecznie podjęły starania o odżywianie wyłącznie produktami pochodzenia ekologicznego celem zwiększenia szans dziecka na niezawodną odporność
  • ochronę środowiska naturalnego i wspieranie rolnictwa ekologicznego, by zmniejszać chemizację żywności, jaka trafia na nasz stół
  • inwestycję w budowanie bazy wiedzy dla wszystkich zainteresowanych redukcją toksyn zarówno na talerzu, jak i w łazience i nie tylko.

Jednak tak się nie dzieje.

A co się dzieje?

Firmy produkujące mleko modyfikowane mają bezpośredni wpływ na decyzje matek w zakresie odżywiania noworodków, niemowląt i małych dzieci.

Interes firm farmaceutycznych jest nadrzędny względem zdrowia społeczeństwa.

Profilaktyką nazywane są badania mammograficzne, które przecież nie zapobiegają rakowi piersi.

Czymże jest więc profilaktyka? A więc tym, co sama nazwa wskazuje, zapobieganiem chorobie. A więc co robić, aby zapobiegać stanom zapalnym i w końcu wyrokowi, który brzmi jak największy koszmar: „To rak!”?

Zapraszamy do rubryki EDUKACJA I PREWENCJA, ale także wszystkich innych, które obfitują nie tylko w gotowe rozwiązania przeciwzapalne, ale również inspirujące historie osób, które wyszły z nowotworu, lub są w trakcie walki.

Zapraszamy do lektury i wspieramy Państwa na każdym etapie powrotu do stacji „ZDROWIE”.

Z poważaniem,

Żaneta Geltz
autorka serwisu
[zobacz więcej o autorce]

zobacz więcej >>